Aby osiągnąć doskonałe efekty, ważne jest zastosowanie profesjonalnych narzędzi, które gwarantują szybkość i bezpieczeństwo. W miarę zdobywania wiedzy ważne jest poszerzanie palety wykorzystywanych narzędzi. Jedną z propozycji, którą warto wypróbować są nowoczesne tarcze fibrowe. Czym się one wyróżniają? I gdzie są stosowane? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.
Tarcze fibrowe – co warto wiedzieć?
Tarcze fibrowe to przykład elementów ściernych, które mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów. Produkty dostępne w naszej ofercie wyróżniają się długą żywotnością, a dzięki swojej budowie gwarantują efektywne i proste działanie. Są polecane zwłaszcza tam, gdzie istnieje duża ilość pracy do wykonania, a także zachodzi konieczność osiągnięcia perfekcyjnych rezultatów.
Warto dodać, że tarcze fibrowe mają więcej zalet niż ich listkowe odpowiedniki. Wynika to przede wszystkim z możliwości dopasowania ich do materiału, z równomiernego efektu, jaki gwarantują, a także z korzystnej ceny. Istnieje jednak kilka wad, takich jak mniejsza trwałość oraz stosunkowo duża wrażliwość na wilgoć i temperaturę.
Tarcze fibrowe należy użytkować zgodnie z zaleceniami producenta, tak by służyły przez długi czas i były w pełni bezpieczne.
Zastosowanie i zalety tarcz fibrowych
Jak już wspomnieliśmy, tarcze fibrowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Oto kilka przykładów:
- oczyszczanie odlewów, prace odgratowujące,
- wyrównywanie spawów, punktów zgrzewu i miejsc twardego lutowania,
- szlifowanie krawędzi i płaszczyzn,
- szlifowanie nierówności,
- wygładzanie i polerowanie powierzchni.
Warto wspomnieć także o korzyściach, które wynikają z ich zastosowania. Oto one:
- wysoka wydajności ziarna ściernego,
- duża żywotność wynikająca m.in. z dobrego osadzenia ziarna do nośnika, zastosowania samoostrzącego się ziarna ściernego oraz aktywnej warstwy zalewowej,
- znakomity obraz szlifu możliwy do uzyskania dzięki specjalnym kształtom i dobranej granulacji tarczy.